شباهت سیب و ماشین و موبایل

جل‌الخالق! این همه شباهت؟! عین سیبی که گاری از روش رد شده باشد! ببخشید… عین سیبی که از وسط نصف شده باشد…

در خبری خواندم که قائم‌مقام سازمان محیط‌زیست از تولید خودرو با استاندارد منسوخ یورو۲ (یک استاندارد آلایندگی) انتقاد کرده و گفته با وزارت صنایع توافق کرده‌ایم که از سال ۹۱، هیچ خودرویی با این استاندارد شماره‌گذاری نمی‌شود و رعایت استاندارد یورو۴ برای خودروسازان الزامی است.

متوجه شدید که منظورم از شباهت چیست؟ نشدید؟! ادامه خبر را از قول خبرنگار بخوانید:

رعایت استاندارد آلایندگی یورو۴ در حالی از سال آینده برای خودروسازان داخلی الزامی شده که قرار بود از ابتدای سال ۸۹ هیچ خودرویی بدون رعایت استاندارد یورو۳ به بازار نیاید. اما با توجه به طول عمر ۲ساله این قانون، دولت تصمیم گرفت با جامپینگ از یورو۲ به یورو۴، رعایت استاندارد یورو ۳ را به علت هزینه‌بر بودن، غیرالزامی کند.

خب! احتیاجی به توضیح بیشتر نیست! فقط یک نکته و آن اینکه وقتی این خبر را خواندم، یک پیشنهاد به ذهنم رسید؛ اینکه دولت بی‌خیال نسل ۳ تلفن همراه (اپراتور ۳) بشود و برود سراغ نسل چهار. آمدم این مطلب را بنویسم دیدم که انگار دارند همین کار را می‌کنند! خبر را بخوانید:

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: تجهیزات خریداری‌شده شبکه اپراتور همراه اول در این استان مبتنی بر نسل چهارم است.

پ.ن: بازهم بگویید ادغام وزارت راه و مخابرات درست نبود! من بودم وزارت کشاورزی را هم با راه و مسکن و مخابرات یکی می‌کردم.

نوشته‌های مشابه با این مطلب:

2 دیدگاه

  1. نکته جالب تر آنکه در کشور گل و بلبلمان دارند تجهیزات نسل ۴ را نصب می کنند، در حالی که هنوز استاندارد این تجهیزات از دید اتحادیه جهانی مخابرات نهایی نشده و قرار است که ابتدای سال ۲۰۱۲ تازه استانداردش نهایی شود…
    اصلا چرا بگیم نسل ۴ ! از همین حالا نسل ۵ را هم نصب کنیم!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>