اپراتور چهارم و تذکر مرحوم اینشتین

اگر مراحل تصمیم‌گیری و اجرایی پروژه اپراتور چهارم را که در سه خبر متوالی (۱،۲،۳) از قول قائم‌مقام وزیر ارتباطات توصیف شده است با هم مقایسه کنید، به نکته جالبی می‌رسید؛ بخوانید:

در خبر اول (۷تیرماه) می‌خوانیم که:

این موضوع در مرحله‌ مقدماتی است و… در فاز طراحی است و هنوز تصمیم‌گیری درباره این که این یکی از پروژه‌های قبلی باشد یا به شکل اپراتور چهارم فعالیت کرده و وارد بازار شود، انجام نشده است… پیش‌بینی می‌کنیم تصمیم‌گیری درباره اینکه نحوه ورود به کار چگونه خواهد بود؟ یا مجری این پروژه در بخش خصوصی چه کسی است؟ و موارد و سوالاتی دیگر تا پایان پاییز سال جاری… انجام شود.

در خبر دوم (۲۷تیرماه) می‌خوانیم که:

کارهای مقدماتی این کار انجام شده و جزئیات آن نیز در حال انجام است.

و حالا در خبر سوم (۲۹تیرماه) ایشان می‌گویند که مقدمات کار انجام شده و کارهای نهایی برای وارد شدن به مرحله اعطای پروانه در حال انجام است!

اما نکته جالب: بدین ترتیب معلوم می‌شود کارها در وزارتخانه دارد با سرعتی در حد سرعت نور انجام می‌شود که ظرف دوسه هفته، چنین پروژه بزرگی از مرحله مقدماتی به مرحله مجوزدهی رسیده است!

نتیجه‌گیری نسبیتی: ممکن است پاییز رسیده باشد و ما خبر نداریم! ناگفته نماند که در سرعت‌های نزدیک به سرعت نور (شبیه سرعت وزارتخانه) و بنا بر نظریه نسبیت، پدیدة اتساع (کند شدن) زمان اتفاق می‌افتد که عجیب است اینجا برعکس آن در “زود رسیدن پاییز” متجلی (!) شده است. (جزییات این پدیده را از مبدع نظریه نسبیت بپرسید.)

توضیح لازم: اینکه گفتم “در حد سرعت نور” و نگفتم “سرعت نور” نه اینکه خدای نکرده بخواهم چیزی از ارزش‌‌ها و سرعت‌های مدیران کم کنم، فقط به خاطر این است که نگویید از اصول نسبیت چیزی نمی‌دانم! (شاهدش هم توضیحات قبلی در باب اتساع زمان) در ثانی، نخواستم تن اینشتین را در قبر بلرزانم! ما می‌خواهیم تا پشت در خانه‌ها فیبر بکشیم، آن بنده خدا چه تقصیری دارد؟!

نوشته‌های مشابه با این مطلب:

2 دیدگاه

  1. نمی دونم چرا شما مهندسا همش می خواین دنبال دلایل منطقی و قابل فهم باشین. بابا اینجا مملکت امام زمانه! همه چی ممکنه اتفاق بیفته. اصلا شما لیاقت این دولت خدمتگزار رو ندارین، بهتره برین سوئیس زندگی کنین تا آدم بشین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>